Football

5A: Bishop Gorman

4A: Silverado

3A: Moapa Valley

2A: Yerington

1A: Pahranagat Valley



Volleyball

5A: Bishop Gorman

4A: Rancho

3A: Truckee

2A: The Meadows

1A: Smith Valley



Boys Soccer

5A: Palo Verde

4A: Sunrise Mountain

3A: SLAM Nevada

2A: North Tahoe  



Girls Soccer

5A: Coronado

4A: Cimarron Memorial

3A: Pahrump Valley

2A: North Tahoe  



Boys Cross Country

5A: Reno

5A Individual: Nathan Carlin (Foothill)

4A: Bishop Gorman

4A Individual: Danyom Yosief (Sierra Vista)

3A: Spring Creek

3A Individual: Cyrus Katich (Moapa Valley)

2A: North Tahoe

2A Individual: Ku Stevens (Yerington)



Girls Cross Country

5A: Galena

5A Individual: Eleanor Raker (Galena)

4A: Desert Oasis

4A Individual: OIivia Garcia (Cimarron-Memorial)

3A: Spring Creek

3A Individual: Jovi Kuskie (Lowry)

2A: Incline

2A Individual: Kira Noble (Incline)



Girls Golf

5A: Coronado

5A Individual: Yana Wilson (Coronado)

4A: Shadow Ridge

4A Individual: Cienna Cabera (Basic)

3A: Douglas

3A Individual: Ryan Flynn (Truckee)

2A: The Meadows

2A Individual: Mizara Norton (The Meadows)

Boys Tennis

5A: Faith Lutheran

5A Singles: Sanjeev Chundu (Clark)

5A Doubles: Nico Ripamonti/Stephen Dodrev (Faith Lutheran)

4A: Basic

4A Singles: Sam Battistone (Basic)

4A Doubles: Will Cox/Arion Dema (Silverado) 

3A: Boulder City

3A Singles: Adan Tarquino (Adelson)

3A Doubles: Kenny Rose/Kannon Rode (Boulder City)



Girls Tennis

5A: Palo Verde

5A Singles: Jessica Bernales (Lao Verde)

5A Doubles: Cambell Ricci/Paisha Douglas (Palo Verde) 

4A: Basic

4A Singles: Carmela Garcia-Rubio (Basic)

4A Doubles: Claudia Murdasanu/Kelliya Keodara (Sierra Vista)

3A: The Meadows

3A Singles: Sophia Yang (The Meadows) 

3A Doubles: Miranda Paek/Beverly Wang (The Meadows)



Boys Basketball

5A: Liberty

4A: Mojave

3A: Elko

2A: The Meadows

1A: Green Valley Christian



Girls Basketball

5A: Centennial

4A: Clark

3A: Lowry

2A: Incline

1A:  Colevile



Wrestling

5A: SLAM Nevada

4A: Arbor View

3A: Elko

2A: Battle Mountain



Girls Flag Football

5A: Shadow Ridge

4A: Liberty

3A: Virgin Valley



Boys Bowling

5A: Clark

4A: Foothill

3A: Boulder City

Girls Bowling

5A: Arbor View

4A: Green Valley

3A:  Western



Baseball

5A: Basic

4A: Shadow Ridge

3A: Virgin Valley

2A: The Meadows

1A:  Indian Springs



Softball

5A: Green Valley

4A: Bishop Gorman

3A: Fernley

2A: Needles

1A: Wells



Boys Golf

5A: Coronado

5A Individual: Mason Snyder

4A: Las Vegas

4A Individual: Bradley Bourn (Doral Red Rock) 

3A:  Truckee

3A Individual: Gabe Smith (Truckee)

2A: North Tahoe

2A Individual: Brock Walters (Sierra Lutheran)



Boys Volleyball

5A: Shadow Ridge

4A: Desert Oasis

3A: Boulder City



Boys Track and Field

5A: McQueen

4A: Canyon Springs

3A: Moapa Valley

2A: Lake Mead 

1A: Spring Mountain



Girls Track and Field

5A: Centennial

4A: Palo Verde

3A: Spring Creek

2A: Incline

1A: Eureka



Boys Swimming

5A: Palo Verde 

4A: Clark

3A: Truckee



Girls Swimming

5A: Coronado

4A: Faith Lutheran

3A: Boulder City